२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

सबैभन्दा ठूलो अनलाइन गेम कम्पनीमा साइबर आक्रमण

एजेन्सी । प्रमुख खेल प्रकाशक कम्पनी इलेक्ट्रोनिक आर्टस (इए) Electronic Arts (EA) बाट ह्याकरहरुले मूल्यवान जानकारी चोरी गरेको कम्पनीले बताएको छ। साइबर आक्रमणकर्ताहरूले फिफा २१ जस्ता खेलहरूको लागि स्रोत कोड डाउनलोड गरेको दावी गरेका छन । र यसका साथमा अन्य धेरै हाई प्रोफाइल खेलहरूको लागि आधारको रूपमा प्रयोग गरिएको स्वामित्व फ्रोस्टबाइट खेल इञ्जिनबाट पनि कोड चोरेका छन् ।

ह्याकको समाचार पहिलो पटक समाचार साइट भाइसद्वारा रिपोर्ट गरिएको थियो, जसले ७८० जीबी डाटा चोरी भएको बताएको छ। इएले यस डाटा उल्लंघनमा कुनै पनि प्लेयरको तथ्यांक चोरी नभएको बताएको छ ।

इए फर्म संसारमा सबैभन्दा ठूलो खेल कम्पनी हो । यसले ब्याटलफिल्ड, स्टार वार्सः जेडी फलेन अर्डर, दि सिम्स, र टाइटनफललगायतका गेमहरु विकास वा प्रकाशित गरेको छ । साथै यसले वार्षिक खेलको एक विशाल श्रेणीको रूपमा प्रमुख स्पोर्टस सिरिज आयोजना गर्दछ।

‘हामी हाम्रो नेटवर्कमा अतिक्रमण गरिएको भर्खरको घटनाको अनुसन्धान गरिरहेका छौं जहाँ सीमित मात्रामा गेम सोर्स कोड र सम्बन्धित टूलहरू चोरी भएका थिए,’ ईए प्रवक्ताले एक विज्ञप्तिमा भनिन् । ‘कुनै पनि प्लेयर डाटामा पहुँच गरिएको थिएन, र हामीसँग खेलाडीको गोपनीयतामा कुनै जोखिम छ भनेर विश्वास गर्ने कुनै कारण छैन,’ उनले थपिन्।

कम्पनीकाअनुसार यसले सुरक्षा पहिले नै सुधार गरिसकेको छ र यसका खेल वा कम्पनीको व्यवसायमा असर नपार्ने बताएको छ । यसका साथै कानुनी कारबाहीकालागि अधिकारीहरुसँग समेत सम्पर्क गरिएको बताईएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
परिचय मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित
समाचार प्रमुख