२ भाद्र २०७९, बिहीबार

Tik tok के हो ‘टिक-टक’ ?

‘टिक-टक’ एक सोशल मिडिया ऐप्लिकेशन हो जसको माध्यम स्मार्टफोन प्रयोगकर्ताले १५ सेकन्ड सम्मको सानो-साना भिडियोहरु बनाएर शेयर गर्न सक्छन् । ’बाइट डान्स’ को स्वामित्वमा रहेको यस कम्पनीले चीनमा सेप्टेम्बर, २०१६ मा ‘टिक-टक’ लान्च गरेको थियो ।

२०१८ सालमा ‘टिक-टक’ को लोकप्रियता धेरै तेज़ीले अगी बद्यो र अक्टोबर २०१८ मा यो अमरीकामा सबै भन्दा धेरै डाउनलोड गरिएको ऐप बन्यो । धेरै मान्छेहरु यसको माध्यमबाट पैसा पनि कमाउँदै छन् ।

टिक-टक मा भिडियो बनाउने बेला तपाईं आफ्नो आवाजको प्रयोग गर्न सक्नुहुन्न। तपाईंले ‘लिप-सिंक’ गर्न सक्नुहुन्छ । टक-टकमा वेरिफाइड अकाउन्ट प्रयोगकर्ताहरुको संख्या धेरै ठूलो छ र यसमा ‘ओरेंज टिक’ भेटिन्छ। जुन युजरको ‘ओरेंज टिक’ भेटिन्छ उनको अकाउन्टमा ‘पपुलर क्रिएटर’ भेटिन्छ ।

धेरै मानिसहरु यसको मार्फत आफ्नो शौक पुरा गर्दैछन् भने कोही राम्रो कोमेडी गर्दछ या राम्रो डांस गर्दछ। टिक-टक आफ्नो प्रतिभा देखाउने राम्रो मंच पनि हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
परिचय मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित
समाचार प्रमुख