४ माघ २०७८, मंगलबार

विवाह अघि धेरै यौ न पार्टनर हुनेको वैवाहिक सम्बन्ध दिगो

विवाह गर्नुभन्दा अघि दुइ भन्दा बढि से क्स पा र्टनर हुनु अत्युत्तम हुने एक अध्ययनले देखाएको छ ।हालैको एक अध्ययनपछि विज्ञहरुको यो निष्कर्षमा पुगेका हुन् । अध्ययन अनुसार बिहे अघि धेरै यौ न पार्टनरहरु भएका महिलाहरुमा बिहे पछि सम्बन्ध विच्छेदको घटना कम पाइएको छ । बिहे अघि दुइ जनासम्म मात्र से क्स पार्टनरहरु भएका महिलाहरुमा भन्दा तिन देखि नौ जनासम्म से क्स पार्टनर भएका महिलाहरुमा डिभोर्सको दर निकै कम पाइएको छ ।

पारिवारिक अध्ययन सम्बन्धी एक अमेरिकी संस्थाले यो अध्ययन गरेको हो । अध्ययन अनुसार पछिल्लो समयमा विवाह बन्धनमा बाँधिएका युवतीहरुमा विवाह भन्दा पहिले नै यौ न सम्पर्कको अनुभव बटुलेकाहरुको संख्या उच्च देखिएको छ ।

एक दशक अघि बिहे गर्दाका महिलामा भन्दा अहिलेका महिलामा बिहे अघि यौ न सम्पर्क गर्नेको दर अति उच्च पाइएको छ । सन् १९७० को दशकमा २१ प्रतिशत अमेरिकी महिलाहरु भर्जिन अवस्थामै अर्थात् कुमारी अवस्थामै बिहे गर्दथे भने अहिले भर्जिन अवस्थामा बिहे गर्ने अमेरिकी महिलाहरुको संख्या केवल ५ प्रतिशत मात्र छ । अर्थात् सयमा ९५ जना अमेरिकी ै युवतीहरुले बिहे अघि नै यौ न सम्पर्कको अनुभव गरिसकेका हुन्छन् ।

त्यस्तै पछिल्लो समयमा बिहे अघि केवल एक जनामात्र यौ न पार्टनर भएका महिलाहरुको संख्यामा पनि गिरावट आएको छ । अर्थात् बिहे अघि नै धेरैजना पुरुषसँग यौ न सम्पर्कको अनुभव बटुल्ने महिलाहरुको संख्या बढिरहेको छ । बिहे अघि केवल एकजना सँगमात्र यौ न सम्पर्क गर्ने अमेरिकी महिलाहरुको संख्या सन् १९८० को दशकमा ५० प्रतिशत भन्दा बढि थियो भने त्यो अहिले घटेर २८ प्रतिशतमा झरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
परिचय मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित
समाचार प्रमुख