३ जेष्ठ २०७९, मंगलबार

कसरी पाउँछन् महिलाले बढी से’क्स आनन्द ?

अमेरिकी गाइ’नोकोलोजिस्ट डा.एडम आस्त्रजेस्कीले महिलालाई बढी से’क्स आ’नन्द कसरी पुग्छ भनेर खुलस्त पारेका छन् ।  उनले भनेका छन्–जुन पुरुषले से’क्स गर्दा यु’वतीको यो’नीभित्र रहेको सानो भागमा धक्का दिन्छ, त्यहीबाट महिलाहरू से’क्सबाट चरम आनन्द लिन्छन् । यद्यपी महिलाहरू पुरुषको तुलनामा ज्यादा ल’जालु हुने भएकाले आफ्नो पार्टन’रलाई खुसी राख्नको लागि नै उनीहरू से’क्स गर्न रा’जी हुन्छन् । विभिन्न अध्ययनहरूले से’क्स स’म्बन्ध राख्दा महिलाहरू आफ्नोभन्दा पु’रुषको धेरै चिन्ता लिन्छन् र उनीहरू आफू स’न्तुष्टि लिनभन्दा आफ्नो पा’र्टनर स’न्तुष्ट पार्न हरस’म्भव प्रयास गर्छन् भनेर औल्याएको छ । यसैले पनि अधिकांश से’क्सबाट महिलाहरूले भने जति स’न्तुष्टि लिन सक्दैनन् ।

चरम उत्कर्षमा आउनुअगावै पुरुष थाकिसकेको वा उसले सन्तुष्टि लिइसक्ने भएकोले पनि महिलाहरू से’क्सको मामलामा सधै ठगिन्छन । यद्यपी महिलाहरू पनि से’क्सबाट सकेसम्म आ’नन्द लिने प्रयास नगर्ने होइनन । र पनि महिलाहरू कसरी चरम उत्कर्षमा पुग्छन् र यौ’नसन्तुष्टि प्राप्त गर्छन् भन्ने ज्ञान से’क्स गर्ने पुरुषलाई पनि थाहा नहंदा समस्या देखिन्छ । युवतीको यो’नीभित्र रहेको सानो भाग हुन्छ र त्यो ठाउँमा पुरुषको लिं’गले धक्का दिँदा उनीहरूले ज्यादै सन्तुष्टि पाउँछन् भन्ने ज्ञान पुरुषहरुमा हुनु जरुरी देखिन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
परिचय मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित
समाचार प्रमुख